Prečo sa vyhnúť najlacnejším klimatizáciám do bytu?

Najlacnejšia klimatizácia – toto slovné spojenie je v dobe neustáleho zdražovania a uťahovania opaskov pre mnohých ľudí pomerne atraktívne. Často sa však za ním môže skrývať oveľa viac problémov než úžitku. Prečo by ste sa mali vyhnúť najlacnejším klimatizáciám na trhu?

Čo (ne)robí najlacnejšia klimatizácia do bytu?

Najlacnejšie klimatizácie do bytu sú často vybavené len základnými technológiami, aby vôbec mohli chladiť. Zabudnite na možnosť vykurovania, ovládanie klimatizácie cez smartfón či automatické režimy, ktoré udržiavajú v byte stabilnú teplotu. Najlacnejšia klimatizácia proste buď chladí, alebo nechladí.

Vysoký hluk

Častým neduhom lacných klimatizačných jednotiek býva vysoký hluk, ktorý je počas dňa ešte ako-tak znesiteľný. Ale čo ak chcete vychladiť dom alebo byt večer alebo v noci, aby sa vám lepšie spalo? S klimatizáciou, ktorá hučí ako štartujúci Boeing, sa nevyspíte vy, ale asi ani vaši susedia.

Relatívne nízka účinnosť

Ušetrené peniaze sa už v priebehu nasledujúcich sezón rozkotúľajú na účty za elektrinu. Lacné klimatizácie nemajú takú vysokú účinnosť ako napríklad nástenné klimatizácie Hisense. V skratke – s lacnou klimatizáciou zaplatíte ročne za vychladenie svojho domova viac peňazí. V konečnom dôsledku vás tak chladenie vyjde drahšie pri nižšom komforte.

Kondenzát, hygiena a poruchy

Na internete nájdete aj množstvo svedectiev majiteľov lacných klimatizácií, ktorí sa sťažujú na kondenzát zatekajúci po stene, časté poruchy a nutný zásah servisu, ale aj nepríjemný zápach, ktorý sa z klimatizácie šíri do celého bytu.

Investujte do svojho komfortu a spoznajte tiché, úsporné a výkonné klimatizácie Hisense, vybavené dokonca samočistiacou funkciou. Vychutnajte si naozaj čistý vzduch vo svojom domove za rozumnú cenu.

 

Súvisiace novinky

Keď Multisplit, tak Hisense!

Keď Multisplit, tak Hisense!

Máte záujem o klimatizáciu a neviete sa rozhodnúť, či siahnuť po riešení Singlesplit alebo Multisplit? Radi vám poradíme.

Ako a prečo sa vykonáva dezinfekcia klimatizácie?

Ako a prečo sa vykonáva dezinfekcia klimatizácie?

Započuli ste niekde informáciu o tom, že klimatizáciu treba pravidelne dezinfikovať? Počuli ste správne – dezinfekcia klimatizácie spolu s pravidelným čistením je základnou podmienkou nielen chladného vzduchu bez nepríjemného zápachu, ale aj zdravej domácnosti a dlhej životnosti vašej klimatizácie. Ako teda čistiť a dezinfikovať klimatizáciu?