Často kladené otázky

Chcem sa dozvedieť viac o klimatizačnej technike Hisense.

V sekcii na stiahnutie nájdete katalóg klimatizačných zariadení Hisense. Okrem katalógových  a technických údajov v ňom nájdete aj rozmerové výkresy vnútorných a vonkajších jednotiek.

Môžem si klimatizáciu namontovať sám?

Určite nie. Klimatizácie môžu montovať len odborníci s certifikátom pre prácu s chladivami (skleníkovými plynmi) a s elektrotechnickou spôsobilosťou. Okrem iného tieto zariadenia podliehajú legislatíve EU, plyny v zariadení sú prísne monitorované. Dbáme na to, aby boli naše zariadenia montované tými najlepšími odborníkmi.

Ako sa mám starať o klimatizáciu?

Minimálne raz pred začiatkom obdobia kedy klimatizácia bude chladiť alebo vykurovať je dôležité otvoriť kryt vnútornej jednotky a skontrolovať filtre. Pokiaľ sú zanesené je potrebné ich vybrať a minimálne oprášiť. Taktiež je možné ich umyť tečúcou vodou, avšak pozor, špeciálne vložky ako HEPA filter či vitamín C filter treba pred umývaním vybrať. Následne počkajte kým filtre vyschnú a môžete ich vrátiť späť.

Pravidelný servis klimatizácii.

Minimálne raz ročne je potrebné zveriť klimatizáciu odborníkovi. Servisný technik vydezinfikuje výmenník vnútornej jednotky a odvod kondenzátu, tak sa eliminuje zápach a zlepší výkon klimatizácie. Okrem toho je potrebné servisovať aj vonkajšiu jednotku, na ktorej treba vyčistiť výmenník tepla a skontrolovať potrubie a kabeláž. Servisný technik vie pohľadom, sluchom a hmatom identifikovať či klimatizácia pracuje správne. Klimatizácia ktorá má zanesené výmenníky pracuje pri vyššom zaťažení čo znižuje jej životnosť. Pravidelným servisom zvýšite životnosť klimatizácie aj dvojnásobne. Nie je nič neobvyklé, že kvalitne namontované a pravidelne servisované klimatizácie fungujú 15-20 rokov.

Chcem si kúpiť klimatizáciu Hisense no neviem nájsť firmu ktorá by mi spravila montáž.

Naše partnerské spoločnosti – autorizovaný inštalatéri sú v tomto zozname. Ak sa vo vašej blízkosti nenachádza spoločnosť ktorá by Vám klimatizáciu namontovala, kontaktujte nás emailom a my Vám poradíme.

Aké sú obmedzenia pre montáž klimatizácii?

Dôležité je správne umiestniť vonkajšiu a vnútornú jednotku. Od toho sa odvíja aj cena montáže. V zásade platí že čím kratšia trasa medzi jednotkami, tým je montáž lacnejšia. Dôležité je napríklad to, koľko krát treba prevŕtať stenu, či sú steny z tehly, dreva alebo železobetónu. Taktiež hrá veľkú rolu to, či potrubia a kabeláž chcete ukryť do steny - ,,zasekať”, alebo Vám nebude prekážať lišta ktorá povedie stenou. Vonkajšiu jednotku je možné umiestniť na balkón, strechu či vedľa okna. Treba myslieť na to že ak sa nebude dať k vonkajšej jednotke bezpečne dostať, je potrebné zavolať zdvíhaciu plošinu alebo dokonca horolezcov.

Koľko ma bude stáť klimatizácia a montáž?

Určujúcim je počet miestností ktoré chcete chladiť. Avšak v priemere sa montáže pohybujú sumách 800 až 2000€ s DPH.