Vykurovanie klimatizáciou

Vybrané klimatizácie HISENSE môžete využiť nielen v lete na chladenie, ale rovnako dobre vám môžu poslúžiť aj v zimných mesiacoch na kúrenie. Klimatizácia Hisense je v podstate tepelné čerpadlo, ktorého úlohou je odčerpávať teplo z vonkajšieho prostredia a prenášať ho do interiéru – tým vyhrieva vzduch v miestnosti. Spoľahlivo vykurujú až do vonkajšej teploty -22°C.

Je kúrenie klimatizáciou efektívne?

Klimatizácie Hisense v režime vykurovania vyprodukujú v priemere 4kW tepla na spotrebovaný 1kW dodanej elektrickej energie – to je až 400% účinnosť. V niektorých prípadoch to môže byť ešte viac. Pre porovnanie, takto sa pohybuje účinnosť iných zdrojov tepla:

  • Kondenzačný kotol: 90-96%,
  • Konvenčný kotol (plyn / olej): 70 – 80%,
  • Priamy elektrický ohrev: 99%
  • Vykurovanie klimatizáciou, tepelné čerpadlo: ____________________________________________ 450% - 550% ____________________________________________ 450% - 550%
  • Kondenazčný kotol: __ 90% - 96% __ 90% - 96%
  • Konvenčný kotol (plyn / olej): _ 70% - 80% _ 70% - 80%
  • Priamy elektrický ohrev: ________ 99% ________ 99%

V čase rastúcich cien energií sa teda vykurovanie klimatizáciou naozaj oplatí.

Vzorom vo využívaní tepelných čerpadiel sú najmä severské krajiny ako Kanada, Škandinávia, ale aj Japonsko či USA, kde ich je v súčasnosti nainštalovaných viac ako 10 miliónov. V lete ich využívajú ako klimatizáciu a v zime nimi vykurujú. Stali sa tak bežnou súčasťou domácností, pretože si uvedomujú ich energetickú aj ekologickú výhodnosť. Znižujú náklady na spotrebu energie a zároveň šetria životné prostredie. Klimatizácia s tepelným čerpadlom spotrebuje 4 až 5-krát menej elektrickej energie ako bežný elektrický ohrievač. Sú preto výbornou alternatívou pre vykurovanie bytov a domov.

Typy klimatizácií vhodné na kúrenie v domácnosti

V domácnostiach sú najčastejšie používané nástenné a konzolové klimatizácie. Nástenné klimatizácie rozdeľujeme podľa vzhľadu a funkčnosti na dizajnové, prémiové, štandardné a ekonomické modely.

Konzolová klimatizácia

plnohodnotná náhrada radiátora

Špeciálnu funkciu pre dom a byt tvoria konzolové klimatizácie, ktoré sú prispôsobené na vykurovanie interiéru. Svojim vzhľadom pripomínajú bežný radiátor a umožňujú vykurovať takmer od podlahy. Uvedené modely klimatizácií disponujú funkciou chladenia aj vykurovania. Zaujme aj elegantný dizajn a nízka hlučnosť.

Nastavte si najpohodlnejší režim fúkania

Pri konzolovej klimatizácie je možné pohodlne nastaviť režim vyfukovaného vzduchu. Samozrejme okrem intenzity ventilátora je možné nastaviť smer a viacero režimov distribúcie vzduchu.

Klimatizácia Energy PRO

najúčinnejšia klimatizácia na vykurovanie

Prémiová klimatizácia nabitá najnovšími technológiami s veľmi nenápadným a elegantným dizajnom. Spomedzi modelov vyniká najefektívnejšou prevádzkou pri vykurovaní aj chladení, disponuje ovládaním hlasom a veľmi tichou prevádzkou. Vďaka špeciálnemu ionizátoru Hi-nano sa Energy PRO postará o ten najkvalitnejší vzduch vo vašej domácnosti, aj počas zimy, vrátane extrémnych mrazov.

Klimatizácia Comfort

spoľahlivo vykuruje aj chladí

Rada Comfort je obľúbeným modelom našich zákazníkov na chladenie v lete, alebo vykurovanie v prechodnom období a zime. Medzi hlavné výhody patrí nízka hlučnosť vnútornej aj vonkajšej jednotky, široká škála funkcií a ovládanie pomocou WiFi.

Klimatizácia Easy

spoľahlivo vykuruje aj chladí

Klimatizácia Easy je takisto vhodná na celoročnú prevádzku a kúrenie aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách. Prináša kombináciu kvality, nízkej ceny, a tak, ako všetky klimatizácie Hisense, zároveň disponuje tichou prevádzkou.

5 ročná záruka na klimatizácie

Nízka hlučnosť klimatizácií na 1. mieste

Nízka hlučnosť klimatizácií na 1. mieste

Wifi ovládanie je samozrejmosťou

Potrebujete pomôcť s výberom vhodnej klimatizácie na kúrenie?

Napíšte nám, alebo zavolajte a my vám radi odporučíme najvhodnejšie riešenie pre váš dom či byt.

+421 907 830 125
(Pon-Pia 9:00-16:00)

Máme skladové zásoby a nezvyšujeme cenu do konca roka.

Čo o nás povedali naši klienti

Napíšte nám

Ak práve nemáte čas na konzultáciu, pokojne nám môžete odoslať formulár a my sa vám ozveme späť.

Meno, priezvisko

Email*

Text správy

Náklady na prevádzku klimatizácií na vykurovanie sú oproti bežným zdrojom tepla výrazne nižšie. Investícia do zariadenia sa preto pomerne rýchlo vráti. Klimatizáciu s tepelným čerpadlom oceníte aj na jar a na jeseň, keď sú teploty premenlivé. Nemusíte tak „zbytočne“ zapínať radiátory. Zároveň v lete komfortne chladí.