V priebehu posledných rokov môžeme sledovať, že sa na našej planéte naozaj otepľuje. V priestoroch kde v minulosti bývala aj počas tých najvyšších teplôt znesiteľná teplota, už môže byť v súčasnosti vyššia. Logicky sa ponúka možnosť kúpiť si klimatizáciu. Avšak kolegovia alebo rodinní príslušníci majú mnoho krát rôzne názory a Vám môžu veľmi rýchlo pokaziť radosť s tým, že im klimatizácia neprospieva. Prečo si ľudia myslia, že je klimatizácia nežiadúca? Najčastejšie preto, že klimatizáciu nevedia správne používať.          

V prvom rade je potrebné zmieniť, že teplota v klimatizovanej miestnosti by nemala byť nižšia ako 5 až 7°C oproti vonkajšej teplote. Prechádzanie medzi miestnosťami s veľkým rozdielom teploty, obzvlášť cez leto, keď máme na sebe len veľmi málo oblečenia, spôsobuje nášmu telu teplotný šok. Najviac citliví sú tí najmenší. Takéto šoky najčastejšie spôsobuje nachladnutie, sennú nádchu a prípadne únavu.

Ďalším dôležitým faktorom, prečo klimatizácia negatívne pôsobí na ľudí je to, že na seba nechajú priamo prúdiť studený vzduch. Okrem podráždenia očí, môže nastať aj nachladnutie v ušnej a nosnej dutine. Výborným riešením je regulovať prúd vzduchu pomocou natáčacích lamiel, tie sa dajú odkloniť mimo osoby v miestnosti. Prípadne znížením intenzity prúdenia, napríklad režimom ,,quiet“ nastane jav, kedy klimatizácia len veľmi jemne vyfukuje chladný vzduch, a ten sa pomaly rozptyľuje po miestnosti. Teplomer v ovládači zabezpečí, že si nastavíte teplotu presne tam, kam potrebujete.

Všetky tieto a aj mnohé iné funkcie nájdete v našich zariadeniach značky Hisense. Preto, než sa necháte rýchlo odhovoriť od investície, ktorá Vám môže zlepšiť pohodu počas leta, informujte sa u nás pomocou emailu, telefonátu či Facebooku. Obrátiť sa môžete aj na našich partnerov, autorizované inštalatérske spoločnosti, ktorí Vám klimatizáciu prídu navrhnúť a nainštalovať.